Demi Rose super hot në pishinë (gallery)

May 7, 2018

Teksa temperaturat rriten fillon edhe plazhi. Pa diskutim që rritjes së temperaturave nuk ju shpëtojne dot as personat e famshëm. Të gjithë kërkojnë nga një vend për tu freskuar dhe një ndër to këtë javë ishte edhe Demi Rose. E veshur me rroba banjoje në ngjyrë të kuqe të ndezur, modelja 23 vjeçare turbulloi të […]

Read More

Ministri i mbrojtjes së Greqisë : “Jemi në luftë me Turqinë”

April 20, 2018

Konfliktet e vazhdueshme Turqi – Greqi duket se po shkojnë drejt një rruge pa kthim. Vetë ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kamenos deklaron se : Greqia dhe Turqia janë në luftë të pashpallur prej më shumë se 4 dekadash. Duke folur para gazetarëve në Athinë, Kamenos tha se forcat ajrore turke shkelin prej 1974-ës hapësirën […]

Read More

Saimir Tahiri sfidon Ramën : “Unë nuk jam si Qemal Stafa”

April 20, 2018

Ish-ministri Tahiri i është përgjigjur pyetjes mjaft provokuese e bërë nga Arian Çani se mund të bie dëshmorë për hir të Evropës. Arjan Çani : A do ta lije veten të përfundoje ne qeli dhe askujt t’i hynte gjemb në këmbë? Kjo është e vështirë, sidomos në rastin tim që unë besoj tek e vërteta […]

Read More

Ja si bëhet operacioni i hundës (video)

April 16, 2018

Shpesh dëgjojmë për operacionet e hundës me qëllim korrigjimin e deformimeve, madhësisë apo thjesht formës së saj. Normalisht është një ndërhyrje pa ndonjë rrezikshmëri të lartë por që kërkon kujdes të posaçëm. Operacioni nis me prerjen e pjesës së mishit që mbulon pjesën kockore dhe kërcore të hundës. Pastaj zbulohet pjesa e brëndshme e hundës […]

Read More

Poezia e Ismet Drishtit gjunjëzon qeverinë Rama

April 2, 2018

Kush thotë se ka gjak shqiptari Ti thotë çdo zogu gomari Se s’na ndan dot vllau me vlla As me fe e as me tra Jemi popull pak i lehtë T’zezen vedit ja bajmë vetë Esat Pasha pjellim shpesh Ndaj ky vend ka shku për lesh Katolikë për me prish kisha Myslimanë me prish xhamia […]

Read More

Po kryeminister kokoshi pse nuk mbushej dot me frymë ?

April 1, 2018

Për Edin që i dridhej zëri! Rruga e Kombit është ndërtuar tërësisht nga lekët e popullit. Ne kemi paguar për të 1.3 miliardë USD. I kemi paguar të gjitha ne kokërr më kokërr, jo ti Edi Rama, as konçesionari yt, por ne të gjithë, 1.3 miliardë kokrra dollarësh. Në 2014-ën dhe 2015-ën, kur na rrisje […]

Read More

I vetëshpalluri Hoxhë heq magjinë duke prekur gratë në vende intime (Video)

March 27, 2018

Fatmir Lloçi është një person që është vetëquajtur hoxhë e shërues, i cili e ushtron aktivitetin në banesën e tij në Tiranë. Nën petkun e atij që bën mirë në emër të “Zotit”, Fatmiri pretendon se shëron problemet shëndetësore, apo syrin e magjinë. Por kur ato që kanë nevojë për ndihmë janë gra e vajza, […]

Read More

Bie borë ngjyrë portokalli, ja si e shpjegojnë ekspertët

March 25, 2018

Bora me një nuancë të ngjyrës portokalli ka qenë një çudi e madhe për njerëz në Rusi, bullgari, Ukrainë, Rumani dhe Moldavi. Një dukuri kjo që sipas meteorologëve shkaktohet nga rëra, që stuhitë e shkretëtirës së Saharasë sjellin deri në Evropë dhe aty, ajo përzihet me borën dhe shiun. Një nga zonat më të prekura […]

Read More

Harrojeni shiun, vapa pushton Shqipërinë me 1 Prill

March 25, 2018

Data 1 prill njihet si “dita e gënjeshtrave”,  aq sa edhe moti do të duket gati i pabesueshëm.  Parashikimi i motit për ditën e Pashkëve ka qenë gjithmonë pak “i pasigurt”, kjo pasi dimri dhe vera kanë ardhur njëkohësisht gjatë marsit, duke mos i dhënë  stinës së Pranverës  temperaturat e saj normale. Edhe kremtimi më […]

Read More

Si të mësoni nëse jeni nën përgjim ?

March 25, 2018

Të gjithëve mbase na ka ndodhur të kemi dyshimin nëse telefoni jonë po përgjohet ose jo. Ka një mënyrë që të mos ta keni më këtë shqetësim, mjafton të ndiqni hapat në vijim. Shtypni kodin *#06# në numeratorin për të bërë thirrje, pas së cilës do të shfaqet kodi IMEI Pastaj në Settings, gjeni opsionin […]

Read More

A e dini sa flori ka në total Toka ?

March 24, 2018

A e keni pyetur ndonjëherë veten sa flori ka në rruzullin tokësor ? Shumë prej nesh e kanë bërë dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë pyetje por deri tani nuk kemi marrë ende një përgjigje të saktë. Planeti jonë ka në total një sasi floriri të mjaftueshme për të veshur të gjithë koren e Tokës në […]

Read More

Inteligjenca artificiale, ana e errët e saj

March 21, 2018

Inteligjenca Artificiale konsiderohet si e ardhmja e afërt me të cilën njeriu do jetë i detyruar të bashkëjetojë. Përveç anës së dobishme të Inteligjencës Artificiale,ajo ka edhe anën e errët të saj. Kjo anë e errët është fokusi i një raporti prej 100 faqesh i lancuar të martën nga një grup organizatash të teknologjisë,i atyre […]

Read More

Njeriu që shiti aksionet e Apple për 800 $

March 21, 2018

Mund t’ju duket çudi por është e vërtetë. Njeriu më i dështuar në planet ka një emër dhe quhet Ronald Wayne. Pikërisht një nga tre themeluesit e gjigandit Apple bashkë me Steve Jobs dhe Steve Wozniak kishte 10 % të aksioneve të kompanisë në fillimet e saj. Duke marrë shkas nga disa dështime të mëparshme […]

Read More

BE financon internet pa pagesë në të gjithë Europën

March 20, 2018

Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë përmes pajisjeve Wi-fi Hotspot, në të gjithë kontinentin në vende si biblioteka, muze dhe parqe. “Qëllimi i këtij programi është ta bëjmë Europën të dukshme dhe të dobishme për qytetarët tanë gjatë aktiviteteve të tyre të […]

Read More

Eleni Foureria tregon përse e mohoi origjinën shqiptare në Greqi

March 20, 2018

Eleni Foureira është jo pak e njohur për publikun shqiptar dhe jo vetëm. Një këngëtare e njohur prej vitesh në Greqi, por që emri i saj bëri bujë pasi mohoi origjinën shqiptare. Por çfarë e shtyu Elenin të mohonte prejardhjen e saj? Së fundmi në një prononcim për një televizion grek ajo ka folur lidhur […]

Read More

FOTO: A duhet të shpallë qeveria gjendjen e emergjencës në Shkodër?

March 20, 2018

Përmbytjet në Shkodër sa vijnë e shtohen. Qyteti është lënë në mëshirë të ujit dhe fatit, ndërsa shkarkimet nga HEC-et mbi Drin vazhdojnë. Bashkia dhe banorët kanë bërë thirrje për shpalljen e gjendjes së emergjencës, por për qeverinë shqiptare nuk ka ndonjë emergjencë. Ndërsa sot kanë ardhur pamje të përmbytjeve, ku duket se në Shkodër mund […]

Read More

Talenti i madh i Romës me origjinë shqiptare, e zbulon portirti (Foto)

March 20, 2018

Portieri i Romës, Alison Becker ka postuar një foto me disa nga shokë të skuadrës duke udhëtuar me avion drejt Krotones. Secilit prej tyre ai i ka bashkangjitur flamurin e origjinës. Të gjithëve u ka rënë në sy flamuri shqiptar pranë talentit, Lorenco Pelegrini. Për të dihet se është lindur në Romë dhe i rritur […]

Read More

Video/Top Channel demaskon kullat e Edi Ramë në Portokalli

March 20, 2018

Top Channel nuk po i del e keqja me maninë e Edi Ramës për të mbushur kryeqytetin me kulla. Pas emisionit “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit pak kohë më parë, vetëm fundjavën që sapo u mbyll këtë temë e trajtuan lajmet e Top Channel, emisioni “Eksluzive” të dielën në mbrëmje dhe në fund Portokallia të […]

Read More

Aktorët që u dashuruan gjatë xhirimeve

March 20, 2018

Disa aktorë janë dashuruar gjatë xhirimeve të filmave duke i dhënë më shumë pasion interpretimeve të tyre.  Dashuria mund të vij edhe kur nuk e mendon, rastet e mëposhtme janë prova e vërtetë: The Rum Diary –  Filmi bëri që shume vajza të dashurohen me Johnny Deep. Kjo edhe për shkak të karakterit të tij […]

Read More

Huawei Nova 3e, fjala e fundit e teknologjisë

March 20, 2018

Kemi dëgjuar një numër të madh të thashethemeve në lidhje me telefonin e ri Huawei P20, tani në versionin kinez pajisja ka nisur si Huawei Nova 3e. Telefoni i ri Nova 3e do të vijë me një ekran 5.84 inç që ka një rezolucion Full HD + me 2280 x 1080 piksel. Telefoni është i […]

Read More

“Kur mbyllet një derë, hapet një tjetër”/ Mesazhi brilant për dështimet që çojnë në sukses

March 18, 2018

A e dini se ndonjëherë t’ju pushojnë nga puna, mbase është “nderi” më i madh që po ju bëjnë. Ju flakën jashtë punës, edhe pse jeni të bindur që dhatë më të mirën nga vetja. Por ajo që fillimisht ju duket si fatkeqësi, mund të jetë themeli i një rrugëtimi të ri drejt suksesit. Jo […]

Read More

Dëshira e fundit e të dënuarit me vdekje, që i tronditi të gjithë në sallën e gjyqit

March 18, 2018

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit, kërkoi si dëshirë të fundit një laps dhe një letër. Pasi shkruajti për disa minuta, i dënuari thirri rojen dhe i kërkoi që atë letër t’ia dorëzonte mamasë së tij. Në letër shkruhej: “Mama nëse do kishte drejtësi në këtë botë do të ishim të dy […]

Read More

Derbi në 4 Prill? Fasonne:Interi luajti pistë

March 18, 2018

Marco Fassone, ish-drejtues i Interit por tani ne krye te Milanit, ka folur sot per mediat dhe per vendmin e dates se derbit nga ana e Federates per te cilin ai dhe Milani kane qene kunder. Reaksioni pas ketij vendimi? “E kemi marre keq. Jemi te zhgenjyer. Kemi nje shije te hidhur. Kemi bere gjithcka […]

Read More

SHBA bën pritë, Erdogan “hidhet në sulm”

March 17, 2018

Turqia i ka propozuar Shteteve të Bashkuara që të tërheqë luftëtarët kurdë në lindje të lumit Eufrat në Siri ku trupat amerikane dhe turke të vendosen së bashku në zonën e Manbijit, tha një zyrtar turk të premten. Zyrtari turk i cili nuk ka dashur të identifikohet për arsye se informacioni ende nuk është bërë […]

Read More

Xhelozi e tepruar, të moshuarit “lejnë nam” tek Arbana

March 17, 2018

Pjesë e programit “Dua të të bëj të lumtur” këtë të shtunë, ishte edhe historia e Nikollës dhe Vjollcës, dy miqve që prej disa kohësh nuk flisnin më me njëri-tjetrin. Miqësia kish nisur në shtëpinë e të moshuarve në Fier ku rastësisht Nikolla ishte njohur me Vjollcën, zonjën nga Tirana. Nikolla kishte kaluar shumë vështirësi […]

Read More
Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter