Aktualitet

British American Tobacco në partneritet global me McLaren

British American Tobacco në partneritet global me McLaren

February 12, 2019

  British American Tobacco (BAT), ka njoftuar sot partneritetin e ri global me McLaren, me bazë teknologjinë e avancuar dhe inovacionin. Partneriteti shumë-vjeçar është fokusuar në përshpejtimin e proçesit të transformimit të duhanit, në zemër të të cilit është angazhimi i BAT për të ofruar një portofol të produkteve të cilat kanë potencial të reduktojnë […]

Read More

Ministri i mbrojtjes së Greqisë : “Jemi në luftë me Turqinë”

April 20, 2018

Konfliktet e vazhdueshme Turqi – Greqi duket se po shkojnë drejt një rruge pa kthim. Vetë ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kamenos deklaron se : Greqia dhe Turqia janë në luftë të pashpallur prej më shumë se 4 dekadash. Duke folur para gazetarëve në Athinë, Kamenos tha se forcat ajrore turke shkelin prej 1974-ës hapësirën […]

Read More

Saimir Tahiri sfidon Ramën : “Unë nuk jam si Qemal Stafa”

April 20, 2018

Ish-ministri Tahiri i është përgjigjur pyetjes mjaft provokuese e bërë nga Arian Çani se mund të bie dëshmorë për hir të Evropës. Arjan Çani : A do ta lije veten të përfundoje ne qeli dhe askujt t’i hynte gjemb në këmbë? Kjo është e vështirë, sidomos në rastin tim që unë besoj tek e vërteta […]

Read More

Poezia e Ismet Drishtit gjunjëzon qeverinë Rama

April 2, 2018

Kush thotë se ka gjak shqiptari Ti thotë çdo zogu gomari Se s’na ndan dot vllau me vlla As me fe e as me tra Jemi popull pak i lehtë T’zezen vedit ja bajmë vetë Esat Pasha pjellim shpesh Ndaj ky vend ka shku për lesh Katolikë për me prish kisha Myslimanë me prish xhamia […]

Read More

Po kryeminister kokoshi pse nuk mbushej dot me frymë ?

April 1, 2018

Për Edin që i dridhej zëri! Rruga e Kombit është ndërtuar tërësisht nga lekët e popullit. Ne kemi paguar për të 1.3 miliardë USD. I kemi paguar të gjitha ne kokërr më kokërr, jo ti Edi Rama, as konçesionari yt, por ne të gjithë, 1.3 miliardë kokrra dollarësh. Në 2014-ën dhe 2015-ën, kur na rrisje […]

Read More

FOTO: A duhet të shpallë qeveria gjendjen e emergjencës në Shkodër?

March 20, 2018

Përmbytjet në Shkodër sa vijnë e shtohen. Qyteti është lënë në mëshirë të ujit dhe fatit, ndërsa shkarkimet nga HEC-et mbi Drin vazhdojnë. Bashkia dhe banorët kanë bërë thirrje për shpalljen e gjendjes së emergjencës, por për qeverinë shqiptare nuk ka ndonjë emergjencë. Ndërsa sot kanë ardhur pamje të përmbytjeve, ku duket se në Shkodër mund […]

Read More

Video/Top Channel demaskon kullat e Edi Ramë në Portokalli

March 20, 2018

Top Channel nuk po i del e keqja me maninë e Edi Ramës për të mbushur kryeqytetin me kulla. Pas emisionit “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit pak kohë më parë, vetëm fundjavën që sapo u mbyll këtë temë e trajtuan lajmet e Top Channel, emisioni “Eksluzive” të dielën në mbrëmje dhe në fund Portokallia të […]

Read More
Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter