Kuriozitete

Kjo kategori permban kuriozitete te ndryshme ne formen e imazheve (meme).

Parashikimi i tmerrshëm i masonit për islamin

Parashikimi i tmerrshëm i masonit : Islami do të zhduket nga lufta e 3- të botërore

September 6, 2018

Bëhet fjalë për planet e elitës së masonëve. Derisa njerëzit naivë mendojnë se është e mundur që të evitohet lufta, letra e një masoni të lartë, të quajtur Albert Pike, i cili ishte komandant suprem i rendit skocez të muratorëve të lirë në Amerikë, e dërguar në vitin e largët 1871 tregon gjithçka. Në të […]

Read More

Ja si bëhet operacioni i hundës (video)

April 16, 2018

Shpesh dëgjojmë për operacionet e hundës me qëllim korrigjimin e deformimeve, madhësisë apo thjesht formës së saj. Normalisht është një ndërhyrje pa ndonjë rrezikshmëri të lartë por që kërkon kujdes të posaçëm. Operacioni nis me prerjen e pjesës së mishit që mbulon pjesën kockore dhe kërcore të hundës. Pastaj zbulohet pjesa e brëndshme e hundës […]

Read More

I vetëshpalluri Hoxhë heq magjinë duke prekur gratë në vende intime (Video)

March 27, 2018

Fatmir Lloçi është një person që është vetëquajtur hoxhë e shërues, i cili e ushtron aktivitetin në banesën e tij në Tiranë. Nën petkun e atij që bën mirë në emër të “Zotit”, Fatmiri pretendon se shëron problemet shëndetësore, apo syrin e magjinë. Por kur ato që kanë nevojë për ndihmë janë gra e vajza, […]

Read More

Bie borë ngjyrë portokalli, ja si e shpjegojnë ekspertët

March 25, 2018

Bora me një nuancë të ngjyrës portokalli ka qenë një çudi e madhe për njerëz në Rusi, bullgari, Ukrainë, Rumani dhe Moldavi. Një dukuri kjo që sipas meteorologëve shkaktohet nga rëra, që stuhitë e shkretëtirës së Saharasë sjellin deri në Evropë dhe aty, ajo përzihet me borën dhe shiun. Një nga zonat më të prekura […]

Read More

Harrojeni shiun, vapa pushton Shqipërinë me 1 Prill

March 25, 2018

Data 1 prill njihet si “dita e gënjeshtrave”,  aq sa edhe moti do të duket gati i pabesueshëm.  Parashikimi i motit për ditën e Pashkëve ka qenë gjithmonë pak “i pasigurt”, kjo pasi dimri dhe vera kanë ardhur njëkohësisht gjatë marsit, duke mos i dhënë  stinës së Pranverës  temperaturat e saj normale. Edhe kremtimi më […]

Read More

A e dini sa flori ka në total Toka ?

March 24, 2018

A e keni pyetur ndonjëherë veten sa flori ka në rruzullin tokësor ? Shumë prej nesh e kanë bërë dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë pyetje por deri tani nuk kemi marrë ende një përgjigje të saktë. Planeti jonë ka në total një sasi floriri të mjaftueshme për të veshur të gjithë koren e Tokës në […]

Read More

BE financon internet pa pagesë në të gjithë Europën

March 20, 2018

Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë përmes pajisjeve Wi-fi Hotspot, në të gjithë kontinentin në vende si biblioteka, muze dhe parqe. “Qëllimi i këtij programi është ta bëjmë Europën të dukshme dhe të dobishme për qytetarët tanë gjatë aktiviteteve të tyre të […]

Read More
Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter