Sport

British American Tobacco në partneritet global me McLaren

British American Tobacco në partneritet global me McLaren

February 12, 2019

  British American Tobacco (BAT), ka njoftuar sot partneritetin e ri global me McLaren, me bazë teknologjinë e avancuar dhe inovacionin. Partneriteti shumë-vjeçar është fokusuar në përshpejtimin e proçesit të transformimit të duhanit, në zemër të të cilit është angazhimi i BAT për të ofruar një portofol të produkteve të cilat kanë potencial të reduktojnë […]

Read More
Mick Schumacher

Bëmë baba të të ngjaj, triumfon Schumacher Junior

October 14, 2018

I riu Mick Schumacher po ndjek me ritme të shpejta gjurmët e të atit, Michael Schumacher. Djali 19-vjeçar i legjendës së Formulës 1 u shpall kampion i Europës në kampionatin F3, titull që e siguroi në pistën e Hockenheimit, aty ku i ati ka fituar 3 gara në Botërorin e Formulës 1 me Ferrarin gjatë […]

Read More

Talenti i madh i Romës me origjinë shqiptare, e zbulon portirti (Foto)

March 20, 2018

Portieri i Romës, Alison Becker ka postuar një foto me disa nga shokë të skuadrës duke udhëtuar me avion drejt Krotones. Secilit prej tyre ai i ka bashkangjitur flamurin e origjinës. Të gjithëve u ka rënë në sy flamuri shqiptar pranë talentit, Lorenco Pelegrini. Për të dihet se është lindur në Romë dhe i rritur […]

Read More

Derbi në 4 Prill? Fasonne:Interi luajti pistë

March 18, 2018

Marco Fassone, ish-drejtues i Interit por tani ne krye te Milanit, ka folur sot per mediat dhe per vendmin e dates se derbit nga ana e Federates per te cilin ai dhe Milani kane qene kunder. Reaksioni pas ketij vendimi? “E kemi marre keq. Jemi te zhgenjyer. Kemi nje shije te hidhur. Kemi bere gjithcka […]

Read More
Say no to racism

Futbolli, me shume se thjeshte nje loje

March 15, 2018

Shpesh na ndodh te pyesim veten: Si ka mundesi qe futbolli eshte sporti me i ndjekur ne planet? Cfare perfaqeson ky sport per miliona tifoze qe lene cdo gje per te ndjekur ekipin e tyre te zemres? Veshtire ti japesh nje pergjigje te sakte por disa nga arsyet kryesore jane emocioni, adrenalina e sekondave te […]

Read More

Skedina e ditës

March 11, 2018

Skedina e ditës e parashikuar nga stafi i Gifalbania: Ndeshjet nuk janë 100% të sigurta vetëm mendimet e stafit Milan 2 Osasuna 2 Villareal 2 Athletic Bilbao 1 Marseille 2

Read More

Partizani e largoi si dështim, firmos me Skënderbeun

January 13, 2018

Emiljano Vila pak ditë më parë u largua nga Partizani, duke u cilësuar nga drejtuesit si i papërfshirë në projektin e ri. Por lëvizja që ka bërë Vila është më e mira që mund të ndodhte në karrierën e tij në këtë moshë. 29-vjeçari ka nënshkruar me Skënderbeun dhe është vënë nën urdhrat e teknikut […]

Read More
Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter