Teknologji

Si të mësoni nëse jeni nën përgjim ?

March 25, 2018

Të gjithëve mbase na ka ndodhur të kemi dyshimin nëse telefoni jonë po përgjohet ose jo. Ka një mënyrë që të mos ta keni më këtë shqetësim, mjafton të ndiqni hapat në vijim. Shtypni kodin *#06# në numeratorin për të bërë thirrje, pas së cilës do të shfaqet kodi IMEI Pastaj në Settings, gjeni opsionin […]

Read More

Inteligjenca artificiale, ana e errët e saj

March 21, 2018

Inteligjenca Artificiale konsiderohet si e ardhmja e afërt me të cilën njeriu do jetë i detyruar të bashkëjetojë. Përveç anës së dobishme të Inteligjencës Artificiale,ajo ka edhe anën e errët të saj. Kjo anë e errët është fokusi i një raporti prej 100 faqesh i lancuar të martën nga një grup organizatash të teknologjisë,i atyre […]

Read More

Njeriu që shiti aksionet e Apple për 800 $

March 21, 2018

Mund t’ju duket çudi por është e vërtetë. Njeriu më i dështuar në planet ka një emër dhe quhet Ronald Wayne. Pikërisht një nga tre themeluesit e gjigandit Apple bashkë me Steve Jobs dhe Steve Wozniak kishte 10 % të aksioneve të kompanisë në fillimet e saj. Duke marrë shkas nga disa dështime të mëparshme […]

Read More

Huawei Nova 3e, fjala e fundit e teknologjisë

March 20, 2018

Kemi dëgjuar një numër të madh të thashethemeve në lidhje me telefonin e ri Huawei P20, tani në versionin kinez pajisja ka nisur si Huawei Nova 3e. Telefoni i ri Nova 3e do të vijë me një ekran 5.84 inç që ka një rezolucion Full HD + me 2280 x 1080 piksel. Telefoni është i […]

Read More
Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter