Talenti i madh i Romës me origjinë shqiptare, e zbulon portirti (Foto)

Portieri i Romës, Alison Becker ka postuar një foto me disa nga shokë të skuadrës duke udhëtuar me avion drejt Krotones. Secilit prej tyre ai i ka bashkangjitur flamurin e origjinës. Të gjithëve u ka rënë në sy flamuri shqiptar pranë talentit, Lorenco Pelegrini.

Për të dihet se është lindur në Romë dhe i rritur në ekipet zinxhir të ekipit verdhekuq. Ai ka bërë debutimin e tij te Roma që në vitin 2015 dhe po ashtu edhe në kombëtaren e Italisë. A ka Pelegrini rrënjë shqiptare? Përderisa nuk ka asnjë konfirmim nga vetë lojtari, ose është një gabim i Becker, ose një shaka e shokëve të tij.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company
%d bloggers like this:
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter