Elvis walks home, film shqiptar

Elvis walks home, film shqiptar

Elvis walks home, film shqiptar

Elvis walks home, film shqiptar.    Trailer.

Filmi shqiptar “Elvis walks home”  nga Fatmir Koci me skenar te Jonathan Preece po shfaqet aktualisht ne Kinema Millennium dhe Cineplexx.

Filmi eshte nje bashkepunim Britanik – Shqiptar qe tejkalon realizimet filmike te koheve te fundit.

Historia e permbledhur e filmit eshte kjo :

“Endrra e Mickey Jones është të bëhet mishëruesi i Elvis Presley. Ai dërgohet të argëtojë trupat britanike të paqes në luftën ballkanike të vitit 1999. Policia ushtarake zbulon se ai ka qenë një shqiptar illegal në Mbretërinë e Baashkuar, ndaj dhe duan ta arrestojnë. Mickey arratiset në zonën e luftës. Trembëdhjetë fëmijë jetimë, të armatosur për t’u vetëmbrojtur nga lufta dhe trafikimi i fëmijëve “e arrëstojnë” atë dhe kështu nis rrugëtimi i tyre dashuri-urrejtje. Në vend që t’i rikthehet egoizmit të tij Mickey shpëton fëmijët jetimë të gjendur në këtë luftë të pamëshirshme. I dëshpëruar dhe trokë, ai heq dorë nga të qenurit ELVIS dhe dëshiron vetëm të kthehet në shtëpi, por atij nuk i ka mbetur asnjë shtëpi.”

Aktori kryesor i filmit Dritan Kastrati qe jeton ne Londer luan rolin e Mickey Jones. Filmi ka nje kast te gjere aktoresh ku ne role kryesore jane Dritan Kastrati, Amos Muji Zaharia dhe Erand Hoxha. Aktore te rinj tashme te afirmuar ne treg pas pjesemarrjes edhe ne mjaft filma te tjere si Pit Stop Mafia, Shqiptari, Drejt Fundit etj. Ju sugjerojme ta ndiqni kete super film qe per nga realizimi mund te cilesohet si nder me te arriret.

Qellimi i prodhuesve te ketij filmi eshte qe ta shfaqin ate se shpejti edhe ne kinemate e Kosoves dhe me gjere. Suksesi i tij eshte i padiskutueshem bazuar edhe ne pjesemarrjen  ne Montreal World Film Festival 2017. Me poshte keni edhe shpjegimin nderkombetar ne anglisht.

English short description :

Mickey, an illegal Albanian who used to live in London, is a part time Elvis Presley impersonator. He gets a job entertaining British peacekeeping troops in the 1999 Balkans wars. When backstage problems ensue, Mickey (dressed as Elvis Presley) flees – straight into the war zone. He meets and is captured by a group of children refugees caught up in the merciless war.

GIF Albania.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers
%d bloggers like this:
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter